Adana 2017’ye Giriyor

Adana’daki saygın inşaat firmalarından biri olan Pırlanta Erciyes; ses getirecek, dikkat çekecek, güzel bir reklam kampanyası yapmak istiyordu. Ancak bütçeleri çok kısıtlıydı.

 

Biz de hem müşterimizi daha iyi tanımak hem de reklamını yapacağımız meşhur teknolojik alt yapılarını görmek için Adana’ya gittik. Gerçekten de projeler çok teknolojikti. ‘Resmen geleceğin evlerini yapmışlar’ dedik. Sonra aklımıza bir fikir geldi. Meğer gelecekteyiz, hadi o zaman bu yılbaşında herkes 2016’ya giriyorken biz 2017 e girelim dedik.Yılbaşına bir hafta kala, üzerinde “Hoş Geldin 2017” yazılı olan billboardlarımızı Adana’nın merkezi yerlerine yerleştirdik.

 

Büyük bir yazım hatası yapıldığını düşünen Adana halkı, birkaç saat boyunca telefonlarımızı hiç susturmadı. Ardından sosyal medya üzerinden yayınladığımız teaser çalışması, bu defa da tüm Türkiye’nin dikkatini çekti.

 

Kampanyanın sadece ilk günü “#Adana2017yegiriyor” hashtagi, Twiter’da birkaç saat içerisinde 5 Milyon'un üzerinde görüntüleme aldı ve Türkiye’de TT oldu. 

 

İnsanlar Facebook’ta 31 Aralık tarihli, ‘Adana 2017ye Giriyor’ etkinliği oluşturdu. Biz bu işi Türkiye’de sadece Adana’da yapabileceğimizi biliyorduk çünkü Adana’nın tuhaf olayların başkenti olduğunu biliyorduk. Öyle de oldu…

 

Ana haberlere çıkıp, CNN, Son Dakika Türk haber sitesi olanları haber yaparken, Levent Üzümcü, Adanalı Sanatçı Yaşar gibi ünlülerde kampanyamıza destek verdi. Sıfır bütçeyle yapılan bir iş günlerce ülke gündemini meşgul etti. Bunun için gerçekten özür dileriz. Bilerek yaptığımız bir şey değildi. 

YAPILAN ÇALIŞMALAR

Pırlanta Erciyes İnşaat - Ev teknolojisi reklamı

Adana 2017’ye Giriyor

İstanbul

Kültür Mahallesi Arnavutköy Yolu Güneş Apt No:12 Kat:4/14
ETİLER / İSTANBUL

0 (212) 265 42 26

info@dcpolo.com.tr
www.dcpolo.com.tr

Adana

Dr. Sadık Ahmet Bulvarı 84028 Sk. Arma Dora Apt. Kat:1/1
ÇUKUROVA / ADANA

+90 322 459 22 01

info@polodijital.com
www.polodijital.com